Stefan Borzęcki

Katalog Stefana Borzęckiego zawiera 63 reproducje prac prezentowanych na wystawie zorganizowanej przez Galerię AG. Wystawa trwała od 1 czerwca do 31 lipca 2019 roku, w siedzibie galerii przy ulicy Józefa 18. Prezentowane prace pochodzą z ostatniego okresu twórczości profesora Borzęckiego, od 1997 do 2011 roku.

  


Henryk Wójcik

"Warto zwrócić uwagę na istotne rozróżnienie w malarstwie Wójcika dwóch konwencji – jednej, bliższej abstrakcjanizmowi, metaforycznej, wynikającej z intelektualnego podejścia do tematu, i drugiej – bliskiej postimpresjonizmowi, powstałej w bezpośrednim kontakcie z naturą. Prozaizując problem, można mówić o półtonach powstałych w pracowni i w plenerze. U podstawy pierwszych, śmiem twierdzić, jest intelektualna i filozoficzna analiza, prowadząca do malarskiej metafory, u podstawy drugich – olśnienie kolorem, kształtem, tajemnicą natury." - fragment eseju Jerzego Skrobota

Katalog w twardej oprawie, wydany przez Galerię AG w 2005 roku. Zawiera biografię artysty, tekst "Henryka Wójcika muzyka kolorów" Jerzego Skrobota oraz 95 reprodukcji obrazów artysty.

Liczba stron: 127.

Na okładce katalogu znajduje się obraz "Namiętność", olej na płótnie, 82x57cm